93a7c619899d90146f79eef42983cf6948375d4b
top of page

Все, що вам потрібно знати про гідрозолі
Щоб дізнатися все, що потрібно знати про гідрозолі, дотримуйтеся посібника.

Ефірні олії є перлиною в короні ароматерапії : тепер вони знайшли собі справжнє місце в наших природних аптеках. Але чи знайомі ви з їхнім братом-близнюком, усім відомим гідрозолем? Водні за своєю природою гідрозолі мають багато спільного зі своїм близнюком, але вони також відрізняються, зокрема способом їх використання. Однією з їхніх цікавих особливостей є те, що вони більш зручні для всіх, включаючи вагітних жінок і дітей.

Як отримують гідрозоль?

Гідрозолі отримують шляхом дистиляції рослин шляхом дистиляції з водяною парою , такого ж процесу, який використовується для отримання ефірних олій. Без ефірних олій не буває гідрозолів і навпаки! Пара, що вводиться в дистиллятор, виносить ароматичні молекули рослин. Коли вона охолоне, вода знову конденсуватиметься, утримуючи дорогоцінні рослинні молекули. Коли він виходить із дистиллятора, гідрозоль знаходиться в нижній частині есенції, а ефірні олії плавають зверху. Не роблячи вас експертом у хімії, це питання щільності. Дивитися, як ці дві речовини розділяються, чарівно і так розслабляюче... справжня медитація!

Ти знала? Історично люди спочатку дистилювали рослини, щоб отримати гідрозоль, а не ефірну олію! Вказівки на дистиляцію можна знайти на клинописних табличках ще за 1200 років до нашої ери.
Критерії якості гідрозолю

У наші дні, на жаль, є багато речей, які виглядають як гідрозолі - з різноманітними привабливими назвами - але насправді гідрозолями зовсім не є. Ось кілька пояснень і неперевершена підказка, як з першого погляду розпізнати гідрозоль, гідний цієї назви.

Сировина: рослина

Для отримання якісного гідрозолю рослина для перегонки має відповідати певним вимогам. Він повинен бути органічним, щоб гарантувати, що гідрозоль не містить пестицидів. Деякі гідрозолі походять від дикорослих рослин, які виросли в природному середовищі, тоді як інші походять від культурних рослин (наприклад, рожева герань, італійський геліхрізум).

100% чистий гідрозоль

Справжній гідрозоль із самого початку повинен відповідати одній суворій вимозі: він має бути дистильований із рослин, як ми щойно пояснювали. Відразу зазначимо, що вода, до якої додано синтетичний ароматизатор троянди або флердоранжу, технічно не може називатися гідрозолем; також не можна воду, до якої було додано кілька крапель ефірної олії, а потім знову дистильовано.

Без консервантів

Важливо пам’ятати, що гідрозоль – це крихка речовина, що складається з води та ароматичних молекул : і все! І будь-який продукт, який значною мірою складається з води, може заражатися бактеріями чи грибками, що цілком природно. Тому деякі люди вирішують додавати в свій продукт консервант, щоб подовжити термін його зберігання. Однак ця добавка обмежує використання цього продукту, який більше не є, строго кажучи, гідрозолем, і тому обмежується лише косметичною сферою.

Поняття сортності якісного гідрозолю

Якість гідрозолю також залежить від кількості рослин, які використовуються для дистиляції. Застосовується просте правило:

1 КІЛОГРАМ РОСЛИН, ПОМІЩЕНИХ У ДИСТИЛЯТОР = 1 ЛІТРУ ЗІБРАНОГО ГІДРОЗОЛЮ

Якщо все ще отримує 200 кілограмів рослин і в результаті отримується 300 літрів гідрозолю, гідрозоль не буде таким концентрованим, якби було отримано лише 200 літрів. Це поняття 1 ступеня не завжди дотримується, оскільки наразі воно не регулюється.

Як вибрати справжній гідрозоль?

З першого погляду розпізнати справжній гідрозоль досить легко. Все, що вам потрібно знати, це латинська назва рослини (наприклад, Lavandula angustifolia для справжнього гідрозолю лаванди) і переконатися, що вона вказана окремо в INCI пляшки. Якщо INCI доповнюють інші назви, включаючи знамениту Aqua, продукт може бути ароматичним лосьйоном, квітковою або парфумованою водою, але не гідрозолем.

Гідрозоль, квіткова вода, яка різниця?

Технічно це те саме... Термін гідрозоль є досить загальним: він являє собою будь-яку водну частину, отриману в результаті дистиляції . Але для дистиляції використовується не вся рослина; іноді використовують листя, іноді коріння або навіть кору певних дерев. Коли гідрозоль отримують з квітів, і тільки в цьому випадку, його можна назвати квітковою водою . Це у випадку з гідрозолями волошки, римської ромашки, флердоранжу чи дамаської троянди, які по праву можна назвати квітковими водами.

Корисно знати: існують гідрозолі, які не мають еквівалента ефірної олії. Таке, наприклад, у гідрозолях волошки та чорної смородини.

Хто може використовувати гідрозолі?

всі! Звичайно, з деякими нюансами, але використання гідрозолю вимагає менше запобіжних заходів, ніж ефірні масла. Але це не означає, що ви можете робити що завгодно.

Проте вагітні жінки та жінки, які годують грудьми , діти , люди з хронічними захворюваннями та люди, яких турбує сильний нюховий вплив ефірних олій, можуть звернутися до гідротерапії.

Наш ритуал малюка і мами

Які переваги мають гідрозолі?

Гідрозолі — це м’які природні розчини, які можна використовувати в багатьох повсякденних ситуаціях. Їм своє місце і у ванній, і в сімейній аптечці . Від простих спреїв для освіження до додавання їх у трав’яний чай – давайте детальніше розглянемо, як їх можна використовувати.

Косметичні переваги гідрозолів

Гідрозолі можна використовувати для заміни багатьох косметичних засобів. Вони м’яко очищають шкіру , зберігаючи її слабокислий pH. Вони діють як тонік після зняття макіяжу , і навіть можуть використовуватися як засіб для зняття макіяжу, якщо макіяж не надто важкий. Ось дуже просте застосування, про яке іноді забувають, але таке корисне: парова лазня, також відома як сауна для обличчя, щоб очистити шкіру та звільнити її від токсинів. Навіть волосся може отримати користь, розпиливши гідрозоль атласького кедра або розмарину, щоб надати йому сили.

Для більш глибоких косметичних застосувань гідрозолі є ідеальною заміною води (або водної фази) у всіх ваших приготуваннях своїми руками: глиняній масці, денному чи нічному кремі, лосьйоні для тіла тощо.

Гідрозолі з багатьма властивостями для здоров’я та гарного самопочуття

Гідрозолі також можна використовувати для зміцнення здоров’я та благополуччя . Будь то для імунітету, дихальної чи травної системи, запалення чи жіночі проблеми, догляд за дитиною тощо, гідрозолі підтримують дію ефірних олій або навіть стоять самі по собі. Будь ласка, зверніться до довідників на цю тему для точного використання конкретного гідрозолю. Важливо пам’ятати, що навіть якщо гідротерапія є м’яким способом догляду за собою, її потрібно контролювати, щоб не діяти необдумано.

Крім того, солодкуватий аромат, який супроводжує гідрозолі, часто підтримує психоемоційну сферу.

Ось надшвидкий спосіб впоратися зі стресом.

Антистрес гідрозольна синергія

  • Розведіть 50% гідрозолю флердоранжу, гідрозолю римської ромашки, тонкої лаванди або гідрозолю дамаської троянди - залежно від вашого смаку - 50% водою в пляшці з пульверизатором.

  • Розпиліть цю суміш навколо себе як ароматний туман, щоб зняти напругу. Як використовувати гідрозолі? Легко стати зеленим у ванній кімнаті!

Гідрозолі в рутині краси

Використовуються самостійно як лосьйон або миючий засіб, гідрозолі можна наносити безпосередньо на шкіру за допомогою ватного диска, який миється, або у вигляді туману , особливо якщо ви хочете використовувати їх на шкірі голови. Якщо ви хочете дізнатися більше, ми зібрали статтю про вибір правильного гідрозолю для вашого типу шкіри.

Двох спреїв зазвичай достатньо для вашої ранкової чи вечірньої процедури краси.

Як інгредієнт у ваших емульсіях DIY, вам потрібно буде звернутися до формули, оскільки кількості можуть сильно відрізнятися.

Який гідрозоль вибрати для своєї шкіри?

Гідрозолі для дітей та немовлят

З народження гідрозолі можна використовувати для очищення обличчя та попи, для зняття подразнень

  • Те саме стосується очищення дитячих облич вранці або після їжі, від якої залишилися вуса!

  • Гідрозоль ромашки можна розпорошувати на роздратовану шкіру, щоб зняти свербіж. Все, що вам потрібно знати про гідрозолі як природні терапевтичні розчини Є багато обставин, за яких гідрозолі можуть бути дуже корисними: заспокійливий шлунковий рефлюкс, захист від епідемії грипу вдома, заспокоєння сезонної алергії, боротьба з інфекцією сечовивідних шляхів тощо. Ви можете використовувати стандартну оральну дозування для дорослих: Гідрозоль можна додавати у ванну (а це точно не стосується чистих ефірних олій!), наносити на компреси для очей (гідрозоль волошки ідеально підходить для заспокоєння втомлених очей у кінці дня) або використовувати замість звичайного продукту в ополіскувачі для рота. (не використовуйте чисті ефірні олії!). ), накладайте їх на компреси для очей ( гідрозоль волошки чудово заспокоює втомлені очі в кінці дня), замінюйте ними свій звичайний засіб для полоскання рота (в цьому випадку найкраще використовувати напівгідрозоль напівводу). розбавлення, наприклад, гідрозолі лаврової та м’ятної або перцевої м’яти), або використовуйте їх, щоб тонко приправити безалкогольний коктейль. Зважаючи на всі ці переваги та широкий спектр застосування, гідрозолі безумовно набувають популярності та займають своє місце поряд з ефірними оліями в сімейній аптеці.

  • 2 столові ложки обраного вами гідрозолю (або комбінації гідрозолів) на літр води, випити протягом дня.

  • Цю дозу можна регулювати, особливо для дітей, бажано за допомогою чайної ложки.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page