93a7c619899d90146f79eef42983cf6948375d4b
top of page

Парфуми з ефірною олією: ідея подарунку своїмируками

Оновлено: 28 бер.
Бажаєте подарувати шось гарне, щось сентиментальне чи щось зроблене своїми руками. Рецепт парфумів з ефірними оліями відповідає всім цим вимогам! Створення унікального аромату - це цікавий спосіб виявити турботу про одержувача і викликати особливі спогади завдяки силі аромату. Залежно від вашого особистого життєвого досвіду певні запахи можуть викликати певні спогади. Зайти до хати до бабусі та глибоко вдихнути теплий імбир. Дитячі спогади про запах кориці, що кипить на плиті. Або ваше перше місце повністю прикрашене заспокійливою лавандою по всьому вашому затишному простору. Зв'язок запаху з пам'яттю дуже сильний.Суміші ефірних олій не є чимось новим, але можна перетворити їх на парфумерну суміш.

Ключем до того, щоб ваші власні парфумерні суміші прослужили довго, є фіксатори натуральних ефірних олій. Фіксатор уповільнює випаровування цих важливих легких олій. Це допоможе зберегти аромат вашої суміші та при використанні натуральних фіксаторів ефірних олій; вони також привносять свій унікальний аромат.

Ось короткий список деяких фіксаторів ефірних масел, які ви можете вибрати: ладан (Boswellia carterii) , шавлія мускатна (Salvia sclarea) , кедр (Cedrus atlantica) , пачулі (Pogostemon cablin) , сандал (Santalum album) та ваніль. ).

Найкраще в натуральних фіксаторах те, що вони також можуть виступати як важливі ноти в рецепті ваших парфумів, а саме базової ноти. Більшість парфумів, зроблених своїми руками, потребують базової ноти – цей аромат має стійкість. Середня нота – серце аромату. Нарешті, верхня нота швидко згасає, але, як правило, є ароматною в групі. Зазвичай використовується співвідношення 3:2:1, але можна використовувати навіть співвідношення 1:1:1

Два підходи до парфумерії ручної роботи

Спиртова та масляна основа
Обидва типи основи мають свої переваги. Духи на спиртовій основі – це ті парфуми, з якими ми всі зазвичай знайомі. Духи на спиртовій основі - це ті парфуми, які ви зазвичай знайдете у парфумерному відділі. Якщо ви протестуєте один із них, перше розпилення виявиться потужним. Повітря довкола вас наповнюється інтенсивним ароматом. Спиртова основа у парфумерії дає сильніше перше враження. Однак хоча спочатку аромат сильний, але він швидко випаровується. Стійкість набагато менша, ніж у аромату, заснованого на олії.

Духи на масляній основі зазвичай використовуються у вигляді кульок або розливаються в симпатичні вінтажні баночки для парфумів і наносяться на шкіру. Оскільки суміш знаходиться на олійній основі, при нанесенні духи зберігають стійкість. Замість того, щоб випаровуватися як у парфумах на спиртовій основі, масло залишається на поверхні шкіри і залишається там набагато довше. Зворотною стороною цих засобів є те, що вони мають тонший аромат.

Рецепти парфумів з ефірними оліями

Щоб почати створювати власні парфумерні суміші, вам знадобиться кілька днів та безліч запахових тестів. Я зробила дві варіації: теплу парфумерну суміш зі спеціями і суміш, що бадьорить.

Інгредієнти парфумерної суміші "Теплі обійми"

У цій суміші використовується співвідношення 3:2:1.

складові

12 крапель ефірної олії ладану (Boswellia carterii) (базова нота)8 крапель ефірної олії листя кориці (Cinnamomum zeylanicum) (середня нота)4 краплі ефірної олії солодкого апельсина (Origanum majorana) (верхня нота)85 гр олії солодкого вітаміну Е

виготовлення

  • Почніть з додавання базових нот у флакон, збовтайте та понюхайте. Хоча цей рецепт вимагає використання однієї базової ноти (ладану), вам доведеться залишити його на день, якщо ви використовуєте декілька базових нот. Переконайтеся, що базові ноти добре поєднуються один з одним, і вам подобається запах. У цьому рецепті спочатку додайте ладан. Потім додайте середні ноти у флакон, покрутіть та понюхайте. Знову ж таки, дайте їм змішатися протягом дня, обертаючи і нюхаючи, перш ніж додавати наступний аромат. Це ключовий крок, що дозволяє суміші осісти разом, оскільки при змішуванні вони набувають різних ароматів. Для цього рецепту ви додасте корицю. Додайте верхні ноти, завихрення та запах. Закрийте пляшку та залиште на добу. У цьому рецепті ви додасте солодкий апельсин. Перш ніж додавати олію, ви можете додати більше ефірних олій, щоб збалансувати кінцеву суміш. Тут я також рекомендую додати кілька крапель олії з вітаміном Е. Це допоможе продовжити термін зберігання ваших парфумів, запобігаючи окисленню олій.

  • Повільно налийте 3 унції олії солодкого мигдалю у пляшку, перемішайте та закрийте пляшку. Цю суміш потрібно буде трохи перемішати протягом наступних днів або двох, щоб усі олії дійсно змішалися. Парфумерна суміш готова до нанесення на 5-й день цього процесу. Деякі парфумери залишають його набагато довше, проте п'ять днів — це мінімум. Використання: Парфуми на основі ефірних олій можна розливати у ролики або маленькі вінтажні флакони для парфумів. Ви можете наносити на шкіру, наприклад, за вухами, вздовж зап'ясток та з боків шиї. Як правило, термін придатності парфумів на олійній основі становить близько року. Коли у рідини почне формуватися помітний неприємний запах, і ви зрозумієте, що час викинути.

Інгредієнти парфумерної суміші, що піднімає настрій
Яскрава суміш ароматів, що бадьорять, які зливаються воєдино, створюючи підбадьорливий парфум. У цій суміші використовується співвідношення 3:2:1.

складові

12 крапель ефірної олії кедра* (Cedrus atlantica) (базова нота) 8 крапельефірної олії шавлії (Salvia sclarea) (середня нота) 2 краплі ефірної олії розмарину (Rosemarinus officinalis) (верхня нота) 2 краплі ефірної олії лимона нота) 3 унції 190-градусного алкоголю

Виготовлення

Почніть з додавання базових нот у флакон, збовтайте та понюхайте. Залиште на день, якщо ви використовуєте кілька базових нот. Переконайтеся, що вони добре поєднуються один з одним і вам подобається запах. У цьому рецепті ви спочатку додасте кедр.

Потім додайте середні ноти у флакон, покрутіть та понюхайте. Знову ж таки, дайте їм змішатися протягом дня, обертаючи і нюхаючи, перш ніж додавати наступний аромат. Дуже важливо дати суміші можливість осісти разом, оскільки при змішуванні аромати набувають різних ароматів. Для цього рецепту ви додасте шавлію.

Додайте верхні ноти. Закрийте пляшку та залиште на добу. У цьому рецепті ви додасте розмарин та лимон.

Перш ніж додавати спиртову основу, ви можете додати більше ефірних олій, щоб збалансувати кінцеву суміш. Використання високоміцного спирту, такого як Everclear, дозволить отримати сильний аромат із тривалим терміном зберігання. Міцний спирт також зберігає вашу суміш.

  • Повільно налийте у пляшку 85 гр. міцного алкоголю, перемішайте та закрийте пляшку. Цю суміш потрібно буде трохи перемішати протягом наступного дня або двох, щоб усі олії та спирт дійсно змішалися. У перший день він пахне переважно алкоголем, але в міру дозрівання суміші аромати виявляться. Парфумерна суміш готова до нанесення на 5-й день цього процесу. Деякі парфумери дозволяють йому постояти набагато довше, проте п'ять днів це мінімум. *Можна замінити кедр на ветивер для більш екологічного варіанту. Парфуми на основі ефірної олії на спиртовій основі можна розливати у невеликі флакони з розпилювачем для парфумів. Обов'язково зробіть пробний зразок, щоб переконатися, що суміш не надто агресивна для шкіри. Термін придатності парфумів на спиртовій основі зазвичай становить від 3 до 5 років.

Рецепт суміші ботанічних парфумів

"Квітка апельсина" - з курсу натуральної парфумерії Herbal Academy

Цей кульковий парфум є сумішшю апельсинових і квіткових ароматів. У ньому використовували верхні ноти цитрусових, а також квіткові середні та базові ноти. Зверніть увагу на співвідношення ефірних олій у цій суміші: верхня: середня: основа = 3:2:1.

Для приготування цього рецепту вам знадобиться скляна пляшечка об'ємом 10 мл.

складові

9 мл олії жожоба

3 краплі ефірної олії солодкого апельсина (верхня нота)

2 краплі пальмарози (середня нота)

1 крапля ефірної олії іланг-ілангу (базова нота)

1 крапля олії вітаміну Е

Додаткові інгредієнти

  • 2 краплі абсолюту троянди (середня нота) можна використовувати на додаток до пальмарози або замість неї. 1 крапля ефірної олії неролі (верхня нота) Напрями Змішайте всі інгредієнти у скляному флаконі об'ємом 10 мл. Акуратно струсіть. Наклейте етикетку та зберігайте в темному прохолодному місці до 1 року.

Створення власних ботанічних парфумів - це прекрасний, перевірений часом спосіб наповнити своє життя чудовими ароматами рослин


На закінчення,

Прекрасні спогади, пов'язані із запахами та ароматами, можна створити та запакувати у пляшки… а парфум з ефірною олією дає можливість сформувати нові, приємні спогади! У будь-якому випадку, якщо подарувати цей подарунок комусь особливому, свято стане незабутнім. Щоразу, коли він нанесе мазок або розпорошить спрей у повітря, буде думати про вас.


Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page